SEKTÖRLER

Savunma Sanayi
Alüminyumun savunma sanayi bakımından önemi vurgulanmakta ve kullanım alanları büyük bir hızla artmaktadır. Alüminyum alaşımları çeşitli roket ve füze sistemlerinde değişik miktarlarda kullanılmaktadır. Türlerine göre, parçalarına ve altyapılarına göre alüminyum ve ürünleri tercih edilmektedir.
 
Uçak Sanayi
Bir uçağın ağırlığının %70’ini alüminyum oluşturmaktadır. Alüminyum alaşımlarının sağlam oluşu, uçakların dolayısıyla havacılık sektörünün gelişmesinede büyük bir katkı sağlamaktadır. Gelecekte en önemli uçak malzemesi alüminyum-lityum alaşımları olacaktır.
 
İnşaat Sanayi
Gittikçe gelişme gösteren inşaat sektöründe müşterilerimize geniş ürün yelpazesi, kaliteli ürün ve oldukça güçlü stok seviyesi sayesinde tel elden çözümler sunmaktayız. Mükemmel yalıtım, hava şartlarına karşı dayanıklılık, uygulama maliyetlerinde tasarruf dış cephe kaplama özelliklerindendir.
 
Marine Sanayi
Deniz araçlarında, teknelerde alüminyum yapı sistemleri sayesinde ağırlık merkezi daha aşağılara çekilmekte ve teknenin dengesi arttırılarak kullanım hacmi daha çok sağlanmaktadır. Gemi inşaatında kullanılan alüminyum alaşımları deniz tipi alüminyum olarak bilinmektedir.
 
Makine Sanayi
Makine kalıp sanayinin özellikleri arasında çok yüksek aşınma direncine sahip olması, işlenebilir olması, yüksek sertliği sebebi ile mükemmelliği, iyi bir şekilde parlatılabilirlik ve boyutsal olarak hassasiyete sahip olması sayılabilmektedir.
 
Gıda Sanayi
Gıda Sanayi, Türkiye’nin en fazla gelişen, gelişmekte olan ve en fazla işçi çalıştıran sanayi koludur. Gıda sanayisinde, unlu mamulleri üretimi, yağ, süt üretimi ve çeşitli ürünlerin imalatı, ambalajlanması, konservelenmesi gibi işlemler yapılmaktadır.
 
Medikal Sanayi
Medikal sektörünün amacı medikal araştırma ve ameliyat yöntemlerini geliştirmektir. Oldukça geniş bir ürün yelpazesini sahip olmakta ve teknolojiyi de içinde barındırmaktadır.